Pojištění Alpenverein

TRTÍK SPORT Brno

Od ledna 2019 nabízíme v naší prodejně možnost sjednat celoroční pojištění Alpenverein.

Jedná se o celosvětově platné pojištění, které vzniká členstvím v organizaci rakouského Alpenvereinu (Österreichische Alpenverein).

Každý člen Alpenvereinu má automaticky sjednáno pojištění Alpenverein Weltweit Service (AWS) kryjící rizika při provozování veškerých volnočasových, sportovních a outdoorových aktivit během dovolené či na služebních cestách (pozor na výjimky), a to včetně případné repatriace. 

AWS platí na celém světě kromě pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění trestněprávní ochrany, která platí pouze v Evropě. Pojistitelem pro AWS je Generali Versicherung AG.

Členství v ALPENVEREIN získáte po vyplnění jednoduché přihlášky a po řádném uhrazení členského příspěvku. Minimální výše členských příspěvků je jednotná pro všechny zájemce z ČR.

Celý proces uzavření členství netrvá déle než 10 minut a lze ho provést kterýkoli pracovní den mezi osmou a osmnáctou hodinou. Kromě jistoty, že v horách téměř kdekoli ve světě nezůstanete v případě nepříjemné události sami, přináší členství v Alpenvereinu spoustu dalších výhod:

  • jste pojištěni celoročně, tzn. konec shánění cestovního pojištění na poslední chvíli před odjezdem
  • získáte velké množství slev na ubytování na horských chatách v Alpách
  • na vybraných chatách je nocleh zcela zdarma
  • slevy jsou také v outdoorových obchodech v ČR a na Slovensku

Pojistné podmínky platné od 1.1.2018 pro pojištění v roce 2018/2019 naleznete zde. Členství pro toto období je platné do 31.1.2020.

Ceník pojištění:

Cena   Kategorie členství
1 690 Kč A Dospělí od 28 do 64 let
1 290 Kč B Manžel/ka, partner/ka, senioři, junioři do 27 let
700 Kč C Děti a mládež do 18 let; Invalidé (od 50 %)
1 690 Kč A+C Samoživitelé s jedním nebo více nezaopatřenými dětmi
2 980 Kč A+B+C Výhodné rodinné členství

Kromě základního členství nabízí AV také zvýhodněné členství pro ČHS a horolezecké oddíly. Bližší iformace naleznete zde.

Pojištění Alpenverein si můžete sjednat ONLINE

Tabulka velikostí